‌انشعابات غیرمجاز‌ یکی از دلایل بحران آب

مرتضی علی آبادی در جلسه بررسی مشکلات آب شرب برخی از روستاهای این شهرستان با اشاره به بحث بحران کم آبی در برخی روستاهای شهرستان تأکید کرد: با همکاری و مساعدت کلیه دستگاه‌های مرتبط، آبفار و خودیاری اهالی سعی خواهد شد مشکل آب شرب روستاهای شهرستان که یکی از نیازهای اساسی مردم روستاها‌ست، مرتفع شود.

ab

‌وی با بیان اینکه مسئله آب شرب مهم‌ترین مسئله موجود در روستاها است، گفت: این مشکل در فصل‌های تابستان و پائیز به صورت حاد تبدیل شده و یکی از دلایل آن این است که متاسفانه برخی از روستاییان از آب شرب در بخش کشاورزی و باغداری استفاده می‌کنند.

‌مقام عالی دولت در شهرستان ضمن تاکید بر جلوگیری از هدر رفت آب تصریح کرد: کاهش چشمگیر بارندگی‌ها و آورد رودخانه‌ها سبب کاهش میزان سطح آب‌های زیرزمینی در شهرستان شده و این امر بر مشکلات آب شرب شهری و روستایی افزوده است.

فرماندار شهرستان دامغان از انشعابات غیر مجاز و عدم پرداخت هزینه‌های مربوط به خدمات آب‌رسانی از سوی برخی متخلفین به عنوان یک معضل

در ادامه مهندس داورزنی مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان با اشاره به خشکسالی‌های اخیر‌، خشکیدن منابع آبی و همچنین برخی از مشکلات دیگر‌، گزارشی از پیگیری‌های انجام شده در جهت رفع مشکل بی آبی مردم ارائه و قول مساعد داد تا در کوتاه‌ترین زمان مشکل بی آبی مردم رفع شود‌.

وی با بیان اینکه در جهت حل مشکل کم آبی این روستاها اقدامات زیادی صورت پذیرفته است، اظهار کرد: عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی به روستای جزن و ۶ روستای دیگر در حال انجام است و با تجهیز و انتقال خط آب و برق آن آماده بهره برداری است.

مهندس داور‌زنی بیان کرد: آبرسانی به این روستاها دارای اولویت و اهمیت ویژه‌ای است و نیاز است با نگاه ریشه‌ای موضوع تامین آب آنان در دستور کار قرار گیرد.

درباره نویسنده

مهندس محمدرضا تقی پور پسر بزرگ حاج قدیر. نوه حسین سالار تقی و عباسعلی سالار یوسف.کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی روستای جزن، هم اکنون به عنوان نماینده بیمه آسیا در شهرستان دامغان مشغول به فعالیتم. عاشق روستای پدری ام هستم و به آن عشق می ورزم.