سومین یادواره شهدای روستا

سردار مهدی صباغ پیش از ظهر روز چهارشنبه در سومین یادواره  ۲۲شهید روستای جزن که به همت پایگاه بسیج جوادالائمه (ع) و حضرت معصومه (س) در مسجد جامع روستا اظهار کرد: افتخار ما این است که پیرو ائمه اطهار هستیم و با تاسی از ائمه اطهار (ع) در دفاع از انقلاب و کشورمان در ۸ سال دفاع مقدس توانستیم حضوری موفق داشته و به ندای رهبر انقلاب اسلامی لبیک گوییم. شهدای ما با اقتدا به سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در جبهه حق علیه باطل حضور یافته و با تقدیم جان خود شربت شیرین شهادت را نوشیدند. امروز برگزاری یادواره شهدا به منظور تجلیل از شهدا نیست بلکه از تفکر شهدا یاد و این یادواره ها را برگزار می کنیم.

yadvareh

وی یادآور شد: اندیشه و تفکر امام راحل بود که جوانان و رزمندگان ما با جان و دل در جبهه ها حضور پیدا کردند و از انقلاب ومیهن خود دفاع کردند.  ولایت مداری، بصیرت، آگاهی و دفاع از ارزشهای اسلامی از عوامل مهم حضور جوانان و رزمندگان در دوران ۸ سال دفاع مقدس بوده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی اهداف دشمنان بر علیه ایران و به راه انداختن جنگ ۸ ساله کم رنگ کردن فرهنگ حسینی بود که دشمن نتوانست در این زمینه موفق باشد. به برکت بصیرت شهدا و امام (ره) امروز توانستیم از فرهنگ با ارزش عاشورا دفاع و حراست کنیم. امروز نیز باید با بصیرت و آگاهی بالا در جامعه حرکت و با توطئه و ترفندهای دشمنان مقابله کنیم.

فرمانده دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: با توکل به خدا و پیوند با عاشورا ملت ایران با رژیم صهیونستی مقابله و مبارزه و اورا نابود خواهند کرد.

وی اضافه کرد: ترس آمریکا از ایران قوی، مقتدر و اسلامی این است که ایران اسرائیل را نابود کند.

صباغ به رشادت و جانفشانی رزمندگان استان سمنان در طول دوران دفاع مقدس اشاره داشت و گفت: رزمندگان استان سمنان و تیپ مستقل ۱۲ حضرت قائم (عج) در ۸ سال دفاع مقدس خوب درخشیدند  و به خوبی از حریم کشور دفاع کردند.

در این یادواره امام جمعه، فرماندار، منتخب مردم در مجلس نهم، روحانیت، فرماندهان نظامی- انتظامی، خانواده معظم شهدا و قشرها ی مختلف حضور داشتند.

مداحی حاج مرتضی طاهری از مداحان کشوری، برپایی ایستگاه سلامت، نمایشگاه تکریم شقایق ها و تجلیل از ۲۲ خانواده شهید روستای جزن از دیگر برنامه های این یادواره بود.

درباره نویسنده

مهندس محمدرضا تقی پور پسر بزرگ حاج قدیر. نوه حسین سالار تقی و عباسعلی سالار یوسف.کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی روستای جزن، هم اکنون به عنوان نماینده بیمه آسیا در شهرستان دامغان مشغول به فعالیتم. عاشق روستای پدری ام هستم و به آن عشق می ورزم.