برگزاری چهارمین یادواره شهدای روستا

چهارمین یادواره شهدای گرانقدر روستای جزن (گز) در روز پنجشنبه ۱ مهرماه ۱۳۹۵ با حضور روحانیون ، مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی برگزار گردید.

این مراسم با غبار روبی مزار شهدا در گلزار شهدا و همچنین امام زاده سید صالح (ع) آغاز گردید. سپس با حضور حضار در مسجد جامع روستا پیگیری گردید.

photo_2016-09-23_15-28-34

در این مراسم مادر شهیدان رمضانعلی و عباسعلی خلج، مادر شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان امیری و حجت الاسلام تویسرکانی به سخنرانی پرداختند و حضار از صدای دل نشین مداح اهل بیت حاج ایوب غفاری استفاده بردند.

و در پایان حاج سید محمد حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان اقامه نماز جماعت ظهر و عصر را اقامه کردند.

سخنان حجت الاسلام تویسرکانی را در ادامه مطلب می توانید دنبال کنید.

 

تصاویر یادواره در قسمت گالری تصاویر روستا

حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی ظهر پنج شنبه در چهارمین یادواره ۲۳ شهید روستای جزن در دومین روز از هفته دفاع مقدس با تجلیل و تکریم از مقام والای شهدا ابراز داشت: شهدا نماد ایستادگی، غیرت و استقامت و بالاترین سرمایه اجتماعی یک نظام محسوب می شوند که باید چراغ راه آنها را با گرامیداشت هر چه باشکوه تر دفاع مقدس برافروخته نگه داریم.

وی با بیان اینکه شهدا پرچم دار انسانیت و اقتدار در ایران اسلامی به شمار می روند، افزود: شهدای ما دارای گنج معنوی بسیار با ارزشی در کشور هستند و باید قدردان آنها باشیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین کشور همچنین گفت: برگزاری یادواره های شهدا و هفته دفاع مقدس فرصتی است برای محک اعمال و رفتار خودمان چراکه اگر امروز در جزیره امنی زندگی می کنیم که مرهون خون شهدا است باید دید چقدر توانسته ایم دین خود را به آنها ادا کنیم و چه قدر در مسیر شهدا و امام گام برداشتیم.

تویسرکانی در ادامه تصریح کرد: امروز نیز در جنگی نابرابر در مقابل دشمنی قرار داریم که از طریق نشانه گیری فرهنگ می کوشد تا بر پیکره اسلام ضربه وارد کند لذا بر همگان واجب است در رفع فقر دینی و معرفتی ساعی باشند.

وی افزود: شهدای امروز دنیای اسلام نیز برای غنی شدن فرهنگ ایثار و جوانمردی و رهایی از بند فقر فرهنگی و اقتصادی و بندگی دنیای غرب شهادت را برگزیدند تا برای جوانان نسل امروز که با شبکه های مجازی مخرب و بی هدف همراه می شوند الگویی از دانایی علم و بصیرت باشند تا جامعه دچار عقب نشینی و انحطاط نشود.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین کشور مبارزه با فقر فرهنگی و اقتصادی را راه انسان های هدایت شده و فرهیخته دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با حضور پرشور در یادواره های شهدا فرهنگ شهید و شهادت را در جامعه ترویج کنیم.

درباره نویسنده

مهندس محمدرضا تقی پور پسر بزرگ حاج قدیر. نوه حسین سالار تقی و عباسعلی سالار یوسف.کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی روستای جزن، هم اکنون به عنوان نماینده بیمه آسیا در شهرستان دامغان مشغول به فعالیتم. عاشق روستای پدری ام هستم و به آن عشق می ورزم.