برگزاری دوره های توانمندسازی زنان روستایی شهرستان دامغان

با توجه به این مهم که زنان به عنوان مدیران اقتصاد خانوار و سامان دهندگان امر تغذیه و تربیت کودکان می باشند باید در برنامه ریزیهای توسعه و تحول مورد توجه خاص قرار گیرند .

در روستاها زنان روستایی نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در روند توسعه روستایی ایفا می نمایند . آنان از نقطه نظر اقتصادی، تولید کننده بیش از نیمی از مواد غذایی ای هستند که در مناطق روستایی تولید می شود. زنان، در واقع، مدیران اقتصاد خانواده های خود بوده، بسیاری از فعالیتهای مرتبط با آماده سازی، نگهداری و فراوری مواد غذایی را بر عهده داشته و در امور مربوط به نگهداری از دامها، تهیه مواد غذایی، جمع آوری سوخت و مدیریت اقتصاد خانوار نقش عمده و اساسی ایفا می نمایند.

با هماهنگی و برنامه ریزی های به عمل آمده از سوی دهیاری و شورای اسلامی روستای جزن سلسله جلسات و دوره های آموزشی با عناوین و موضوعات متعدد از جمله سبک زندگی سعادتمند ، تغذیه سالم ، برنامه ریزی برنامه های مناسبتی ویژه بانوان و … در سالن اجتماعات جزن برگزار می شود

منبع

درباره نویسنده

مهندس محمدرضا تقی پور پسر بزرگ حاج قدیر. نوه حسین سالار تقی و عباسعلی سالار یوسف.کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی روستای جزن، هم اکنون به عنوان نماینده بیمه آسیا در شهرستان دامغان مشغول به فعالیتم. عاشق روستای پدری ام هستم و به آن عشق می ورزم.