افتتاح خانه عالم روستا

حجت الاسلام مصطفی تقوی با اشاره به افتتاح خانه عالم روستا، اظهار داشت: این خانه عالم بنا به دستور استاندار سمنان و با اعتبار ۵۳۰ میلیون ریال و زیر بنای ۱۱۵ متر مربع احداث شده است.

khanealem

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان اظهار داشت: احداث خانه عالم اختصاص به هیچ فرد و نهادی ندارد و بلکه به مردم فهیم روستای جزن دارد که در ساخت و احداث این خانه عالم نقش مهم و اساسی داشته و دارند.

تقوی تصریح کرد: حضور روحانی در روستاها می تواند به انجام و اجرای کارهای فرهنگی کمک فراوانی کند و حمایت و همراهی مردم در انجام هرچه بهتر کارهای فرهنگی نیز تاثیر فراوانی دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن تاکید بر اینکه همه مسئولان نظام باید در راستای رشد و توسعه فرهنگ غنی اسلامی ایرانی تلاش کنند، گفت: فرهنگ، گیاه خودرویی نیست که خود به خود رشد کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان، تاکید کرد: ایجاد پایگاه های فرهنگی در روستاها امری ضروری است. با ساخت فضای فرهنگی و استقرار روحانی بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی در روستا مرتفع می گردد.

تقوی با اشاره به این که همه مسئولان باید در راستای رشد فرهنگ تلاش کنند گفت: فرهنگ، گیاه خودرویی نیست که خود به خود ایجاد گردد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان با یاد آوری حدیث امام صادق (ع) که می فرماید: “من قرا القرآن و هو شباب مؤمن اختلط القرآن بلحمه و دمه” تاکید کرد: آن وجود شریف به خوبی تبیین می فرماید که اگر آموزه های قرآنی و دینی در جوانی در ذات و گوهر وجودی جوان قرار گیرد، آنگ ونه نهادینه و تثبیت می شود که در گوشت و خون جوان آمیخته می گردد.

وی اظهار داشت: اگر جامعه ما حساسیت این مقطع سنی را درک کند و در بهره گیری از آن به عنوان یک فرصت طلایی همت ویژه ای به کار بندد شاهد پیشرفت و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه خواهیم بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان در پایان احداث خانه های عالم روستایی را در جهت تحقق این آرمان دانست و عنوان کرد: این دومین خانه عالمی است که در سال جاری در این شهرستان ساخته شده است.

درباره نویسنده

مهندس محمدرضا تقی پور پسر بزرگ حاج قدیر. نوه حسین سالار تقی و عباسعلی سالار یوسف.کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی روستای جزن، هم اکنون به عنوان نماینده بیمه آسیا در شهرستان دامغان مشغول به فعالیتم. عاشق روستای پدری ام هستم و به آن عشق می ورزم.