آشنایی با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان فرزند سید حسین متولد روستای جزن دامغان ، دروس حوزوی خود را از حوزه علمیه حاج فتحعلی بیگ و مطلب خان دامغان شروع کرد.

وی پس از اتمام ادبیات و مقدمات به قم مشرف شده و چهارسال در مدرسه علمیه جهانگیرخان در حجره بوده و نزد حضرات آیات نکونام، محمدی، عراقچی، موسوی، اعتمادی و ….. سطح را به پایان رسانده و در دروس خارج آیات عظام نوری همدانی، فاضل لنکرانی، جعفر سبحانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، تبریزی و ….. حضور یافته و درس فلسفه را نزد استاد رمضانی و دیگران به پایان رسانده و ده سال در درس تفسیر آیت الله جوادی آملی بهره وافر برد.

hoseinian1

وی در دوران دفاع مقدس ۱۴ ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل و در عملیات های گوناگون شرکت کرده و از ناحیه بازوی چپ مجروح شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینیان به مدت ۵ سال مدیر حوزه علمیه یکی از شهرستان های استان لرستان و امام جمعه موقت بوده و در تاریخ دهم مهرماه ۱۳۸۳ به امامت جمعه شهرستان آزادشهر منصوب شده و از آیات عظام خامنه ای، فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی، شاهرودی و علوی گرگانی در امور حسبیه اجازه نامه داشته و مسئول مدرسه علمیه الغدیر آزادشهر نیز می باشد.

ایشان همچنین در تاریخ ۱/۶/۸۹ به عضویت شورای حوزه علمیه استان گلستان درآمده است.

از حجت الاسلام والمسلمین حسینیان چندین مقاله در مجلات کشوری به چاپ رسیده و چندین کتاب در دست چاپ دارد؛ همچنین از سال ۷۶ تاکنون در دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه های علمیه اشتغال به تدریس نیز دارد.

وی ۲۵ سال سابقه علمی، فرهنگی، اجرایی، سیاسی و اجتماعی داشته که برخی از آنان را می توانید مشاهده بفرمایید:

۱٫ سابقه ده سال تحصیل در شهر مقدس قم و ده سال حضور در تفسیر و سه سال در فلسفه.

۲٫ تدریس صرف، نحو، اصول، فقه، منطق، فلسفه، اخلاق اسلامی، اندیشه اسلامی، تفسیر، نهج البلاغه در حوزه های علمیه و دانشگاه ها

۳٫ تحصیل درس خارج به مدت هفت سال نزد مراجع و علمای بزرگ حوزه علمیه قم

۴٫ حضور ده ساله در درس تفسیر استاد آیت الله جوادی آملی

۵٫ مدیر حوزه علمیه مهدیه شهرستان الیگودرز به مدت ۵ سال

۶٫ عضو شورای حوزه علمیه استان گلستان

۷٫ احداث چند خانه علم و مسجد و همچنین تعمیر و تکمیل مصلی و حوزه علمیه آزادشهر

۸٫ ارائه چندین مقاله در مجلات کشوری

۹٫ ارائه دو پایان نامه علمی برای فوق لیسانس و دکترا

۱۰٫ تألیف کتاب

۱۱٫ ارتباط با جوانان و برنامه پرسش و پاسخ و اقامه نماز در مدارس

۱۲٫ اقامه نماز جمعه آزادشهر

۱۳٫ حضور در مجامع و محافل علمی در سمینارها و گردهایی ها و ارائه مقالات در آن مجالس

۱۴٫ مسئول شورای فرهنگ عمومی، مسئول اقامه نماز، مسئول احیاء زکات، مسئول احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آزادشهر

۱۵٫ تأسیس مسجد امام حسین(ع)

۱۶٫ احیای اعتکاف، دعای عرفه، فاطمیه، صادقیه، دهه ولایت و غدیر، نماز عید فطر و …

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان ، جمعه دوم بهمن ماه سال جاری مورد استقبال مردم فهیم و ولایت مدار و شهیدپرور دامغان قرار خواهد گرفت .

درباره نویسنده

مهندس محمدرضا تقی پور پسر بزرگ حاج قدیر. نوه حسین سالار تقی و عباسعلی سالار یوسف.کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی روستای جزن، هم اکنون به عنوان نماینده بیمه آسیا در شهرستان دامغان مشغول به فعالیتم. عاشق روستای پدری ام هستم و به آن عشق می ورزم.